Пятница, 28.04.2017, 12:14









Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | Обратная связь | Выход | RSS





   МЕНЮ
>
   ОПРОС
Откуда Вы узнали о сайте?
Всего ответов: 1082
   НАШИ ГОСТИ
   КНОПКА САЙТА





Учительский портал
Главная » Статьи » Конспекты уроков » Конспекты уроков

«Дрізд і голуб» (українська народна казка)
УРОК №6

Тема:  «Дрізд і голуб» ( українська народна казка). Загадки. Підсумок теми.

Мета: Систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички учнів;
           розвивати увагу, мислення, пам’ять; виховувати працелюбність,гостинність,чесність,доброту.

Обладнання: м/м дошка, презентація,виставка книг, маски героїв казок.

ХІД УРОКУ
І.    Організація класу  Слайд №2

Учні
Ми завзяті подорожні,
Сили в нас непереможні.
Кажемо  правду, не жартуємо:
В край казок ми помандруємо.

II.  Мовна розминка

1. Вправа «Задуйте свічку».
Діти роблять глибокий вдих і повільно видихають, імітуючи задування свічки.

 
2.    Читання складів за таблицею. Слайд №3
Пт, пта, птго, пту, пти, пті, пте, птя, птю, птє

3.    Скоромовка.  Слайд №4
      Голуб, голуб, голубок
      Залетів у наш садок.
—    Прочитати повільно, швидко, дуже швидко.
—    Прочитати радісно, сумно, сердито.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

IV. Перевірка домашнього завдання. Cлайд №5

V. Мотивація навчальної діяльності


1.    Вступне слово вчителя.
- Я знаю, що ви любите читати і слухати казки. Сьогодні ми проведемо подорож сторінками казок.


Казка – це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло.
           
                                             Казок країна чарівна,
                                             У гості й вас чека вона.
                                             Отож часу не гайте,
                                             У подорож рушайте.

- Увага! Увага! Відправляється казковий експрес до станції "Країна Добрих Казок ". У мандрівці нас чекають цікаві зустрічі та пригоди. Щоб проїхати всю країну, вам треба пригадати те, що знаєте та вмієте, бути уважними та спостережливими.

VI. Мовна  розминка

- Щоб нам не було сумно їхати машиніст ввімкнув радіо. Але щось у ньому зіпсувалося. Давайте слухати і виправляти помилки.

1. Гра "Виправте помилки " Слайд № 6

Соловей затьохкав швидко,
Як побачив гарну клітку. (В)

Ходить капля біля річки.(Ч)
Витягає жаб з водички.

Ми лягли на гарячий лісок (П)
І п’ємо прохолодний квасок.

Я нагострив козу нову(С)
І заходивсь косить траву.


2.     Гра "Через тунель скоромовок "

- Зараз наш поїзд в’їде в тунель. Щоб швидше його проїхати, ви повинні пригадати скоромовки, які ми вчили, і правильно їх промовити. Від цього швидкість поїзда буде збільшуватись.(Учні пригадують скоромовки)

VII. Зупинка "Загадкова ".

Діти опрацьовують загадки з підручника (С.49). (За визначеними групами)
- На цій зупинці відгадайте загадки про героїв прочитаних казок.

VIII. Зупинка "Казка ("Робота над українською народною казкою «Дрізд і голуб»)

1.    Підготовча робота. Слайд №7
       

На дошці птахи — дрізд і голуб.
—    Чи знаєте ви цих птахів?
—    Що знаєте про голуба? Де він живе? Що їсть?
—    Що знаєте про дрозда?
—    Це співучий, красивий, корисний птах. Він поширений на Україні. Про дрозда люди склали чимало пісень, віршів, казок. Одну з них ми і прочитаємо сьогодні.

2.     Читання казки вчителем до слів «...гніздо мостити».
—    Як ви думаєте, чим закінчилася казка?
—    Дочитайте самостійно текст і скажіть, чи справдились наші передбачення?

3.      Словникова робота.

4.      Читання казки учнями мовчки.
—    Чого вчить ця казка?

5.      Відтворення змісту прочитаного.
—    Навіщо голуб просив дрозда навчити гніздо мостити?
—    А чому ж дрізд розгнівався на голуба?
—    Як про це сказано у казці?
—    Чи зрозумів голуб, як потрібно гніздо мостити? Чому?
—    Навчіть голуба, що треба йому зробити, щоб дрізд показав, як гніздо моститься.

6.     Засідання «Клубу філософів» (робота в групах).
        Закінчити речення. Слайд №8

1 гр. «Щоб голуб навчився мостити гніздо, я пораджу йому...»

2 гр. «У житті бувають люди, схожі на голуба тому, що...»

3 та 4гр. «Казка „Дрізд і голуб" навчає нас...»

7.    Творче завдання.

Роз'єднайте слова і прочитайте кінцівку казки. Слайд №9

Отоскількидріздйомудопомігтакейгніздовньоголишиосяназавжди.

8.    Читання казки за особами.

—    Перегляньте ще раз зміст казки і прочитайте слова голуба; дрозда.
—    Як потрібно читати слова голуба? (Поспішно, нетерпляче)
—    А слова дрозда? (Сердито)
—    Хто з героїв казки вам сподобався , а хто — ні? Чому?

9.    Робота з прислів'ями.
—    Прочитайте уважно прислів'я. Яке з них виражає головну думку казки?
(Добре того вчити, хто хоче все знати.)


10.    Гра.
1) «Закінчити речення»
«...гніздо мостити»; «...знаю, знаю»; «...навіщо просиш?»

                                             Фізкультхвилинка

                                             У країні казочок
                                             Жив веселий Колобок.
                                             Разом з ним усі звірятка
                                             Вишикувались на зарядку.
                                             Похитали головою,
                                             Раз – притупнули ногою,
                                             Руки вгору піднесли,
                                             Трішки ними потрясли,
                                             Нахилились вліво,вправо,
                                             Та цього іще замало.
                                             Руки вгору, руки вниз,
                                             Раз – присіли, піднялись.
                                             Головою похитали
                                             Й працювати знову стали.


- Нову казку прочитали, відпочили – вирушаємо далі, до наступної станції.

IX. Зупинка "Театральна ".

Діти працюють в парах.
       1 гр.   Інсценізація уривка з казки "Лисичка і журавель "( прихід журавля до лисички).
        2гр.   Переказати уривок з казки " Рукавичка " від імені мишки-шкряботушки.
        3гр.,4гр.  Підготувати інсценізацію уривка казки  "Колосок" ( розмова мишенят і півника за столом).

Х. Зупинка "Добрих казок ".

1)    Конкурс "З якої казки " (Діти називають казку за малюнками). Слайд №10
2)    Робота з виставкою книг українських народних казок.

ХI. Підсумок уроку. "Повернення додому".
       "Мікрофон "

    - Час повертатися додому. Для того, щоб допомогти машиністу швидше нас  везти, давайте відновимо прислів’я, в яких загублено кінцівки. Це додасть швидкості потягу. Слайд №11
Без труда нема…
Де сила не візьме, там розум …
Як підеш, так і…
Мудрим ніхто не вродився, а …
- До яких казок підходять ці прислів’я?
- Хто автор цих казок?
- Чому ці казки усі добрі?
- Чи сподобалася вам подорож?
- Як називається  країна, якою ми мандрували?

«Клуб філософів» (робота в групах).Слайд №12
1 група. Казки, які ми читали, називаються народними тому, що...
2 група. Казка «Вовк та козенята» вчить нас бути...
З група. Казка «Лисичка та Журавель» вчить нас бути...
4 група. Нема за що нероб і ледарів пирогами пригощати, тому що...

Висновок (разом). Казка вчить, як на світі жить!

Рефлексія результатів уроку. Слайд №13



                                                      

Оцінювання учнями своєї роботи.

- Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:


-  працював ефективно, творчо, активно;

-  старався

- працював нижче своїх можливостей


    

       - Зроби для себе висновок.

- Як тепер вам потрапити в Країну казок?  По - перше – читати. Під шелест сторінок ви перенесетесь у казковий світ. Вивчайте казки, переказуйте! Нехай вони ідуть по світу, нехай живуть серед нас і після нас, хай виховують синів і доньок нашої землі, нашого народу, вчать, як треба по правді жити. Нехай для вас і для всіх дітей так само близьким і рідним з дитинства буде чарівне слово маминої пісні, бабусиної розповіді, і від колиски через усе життя супроводжуватиме вас казка.


XII. Домашнє завдання

Продовжувати читати українські народні казки.
Виразно читати казку, детально переказувати. (1 та 2гр.)
Спробувати скласти казку про горобчика і синичку. (3 та 4 гр.)

Добавил: Inna (12.12.2010)
Просмотров: 5581 | Рейтинг: 4.9/11 |
ФОРМА ВХОДА  .
   ПОИСК ПО САЙТУ
ЭТО ИНТЕРЕСНО!  .




Интернет для детей


Все для учителя начальных классов.

Здесь можно cкачать и распечатать разукрашки для вашего ребенка

>>Посмотреть больше интересных сайтов

ИГРЫ  .


ПОГОДА В ДОНЕЦКЕ  .
КАЛЕНДАРЬ ПРАЗДНИКОВ  .
Праздники Украины
СТАТИСТИКА  .
Рейтинг@Mail.ru



Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Категории раздела
Уроки-чтения [6]
Математика [8]
Складання тексту-опису [1]
Разработка урока по предмету « Основы здоровья» ( 2 класс ) [1]
Презентация "Весела абетка" [1]
Презентация "Ваші дії при пожежі" [1]
Презентация "Времена года" [1]
Презентація "Моя родина" [1]
Презентація "Права дитини" [1]
Нетрадиционный конспект занятия по развитию речи [1]
Нетрадиционный конспект занятия "Маленькие человечки" [1]
Загадки и вопросы о космосе [1]
Презентация "Дикие животные" [1]
Презентация "Домашние животные" [1]
Презентация "Цветы" [1]
Презентация "Профессии" [1]
Презентация "Фразеологический словарь" [2]
Перший урок [3]
Презентации [6]
Конспекты уроков [20]