Каталог статей - Сайт учителя начальных классов Инны Бессмертной
Четверг, 08.12.2016, 11:50









Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | Обратная связь | Выход | RSS





   МЕНЮ
>
   ОПРОС
Откуда Вы узнали о сайте?
Всего ответов: 1077
   НАШИ ГОСТИ
   КНОПКА САЙТА





Учительский портал
Главная » Статьи » Конспекты уроков » Конспекты уроков

«Колосок» (українська народна казка)
УРОК №5

Тема: «Колосок» (українська народна казка)

Мета: Вчити відчувати казку, її добрих героїв, засуджувати хитрість, ледарство,боротися з ними у повсякденному житті;
          розвивати вміння читати в особах, переказувати; виховувати бажання допомагати іншим, рости працелюбним.

Обладнання: м/м дошка, маски героїв.

Хід уроку  
                                                                                                  
I.     Організація класу до уроку

                  Встаньте всі скоріше, діти!
                  Посміхніться всім миліше!
                  Привітайтесь: «Добрий день!»
                  Продзвенів дзвінок: «Дзелень!»

II.    Вправи з техніки мовлення та читання

1. Учні читають із дошки прислів'я на одному мовному видиху. Після короткого видиху, паузи і вдиху читають прислів'я повністю, повторюючи 2—3 рази. Слайд №2
•    Робота спільна — як пісня весела.
•    Умілому усяка робота легка.

2.    Скоромовка. Слайд №3
    На печі, на печі смачні гарячі калачі.
    Хочеш їсти калачі – не лежи на печі.
—    Прочитайте  повільно, голосно і швидко.
—    Який звук зустрічається найчастіше?
—    Прочитайте весело.

ІІІ. Перевірка  домашнього завдання  Слайд №4

ІV.  Повідомлення теми і мети уроку

V. Мотивація навчальної діяльності  Слайд №5
—    Щоб дізнатись  хто буде дійовими особами казки , відгадай¬те загадки.
                  Хвіст — як ниточка,
                  Сама — як калиточка,

                 Любить дуже ніч і тишу
                 Це маленька сіра... (миша).


—    Хто найраніше встає? (півень)

—    Прочитайте назву казки. Хто її автор?

VІ. Робота над казкою "Колосок "

1. Словникова робота.
1)    Читання слів із підручника.
Читає вчитель — діти повторюють; читання «ланцюжком».

2)    «Довідкове бюро» (підготовленні учні пояснюють значення слів).
Ціп — це знаряддя для молотьби зерна, яке складається із двох палок,
з'єднаних між собою ременем.
Млин — це споруда для розмелювання зерна на борошно.

 
2.    Читання казки вчителем.
—    Хто головні герої?
—    Як звали півника? (Голосисте Горлечко)
—    Як звали мишенят? Чому в них такі дивні імена? (Круть, Верть)

3.    Читання казки вголос за логічно завершеними частинами.
           1)    Зачин.
—    Чи можна дати характеристику героїв? Яку? (1гр.)

           2)    Вчитель  читає  до слів «...глядіть, скільки я зерна намолотив!»
—    Хто виконував роботу?
—    Що робили мишенята? (2гр.)

           3)    «...взяв собі на плечі мішок і пішов».
—    Хто поніс зерно до млина? (3гр.)

          4)    «...мабуть, мені доведеться».(4гр.)
—    Як ви думаєте, хто спече пироги?
—    Дочитайте казку мовчки і скажіть, як ви зрозуміли зміст остан¬нього речення?
—    Чи справедливо вчинив півник?

4.    Читання казки учнями вголос «ланцюжком».
—    З якою інтонацією слід читати слова мишенят спочатку? Потім? Чому?
—    Хто з героїв казки вам сподобався? Чим саме?


—    Які слова слід написати під ілюстрацією у підручнику?

5.    Робота над образними висловами. Слайд №6

  Голосно закричали;
  тихіше сказали;
  зовсім тихо відказали;
  ледве чут¬но пропищали.

                                            Фізкультхвилинка

                                            Сірі мишки маленькі,
                                            хвостики у них довгенькі.
                                            В лісі грались, веселились,
                                            працювати вже втомились.
                                            А щоб добре працювати,
                                            треба трошки пострибати.
                                            Відпочили, розім’ялись –
                                            Й до роботи знову взялись.


6.    Читання казки за особами, інсценізація (робота в групах: автор,
герої казки, режисер).
Гра-змагання «Хто кращий артист ?»
Кожна група обирає собі уривок із казки та інсценізує його.

7.    Характеристика героїв. (Асоціативний кущ)
—    Які слова спадають на думку, коли чуєте слово «півник» чи «мише-нята»?
Вийдіть до дошки і запишіть біля відповідного героя свої слова. Слайд№7

              







         8. Творча робота.
       - Подумайте ,що буде з героями після закінчення твору.
       - Де треба було змінити сюжет казки,щоб мишенята змогли їсти    пироги?

          9. Складіть прислів’я, яке з них виражає головну думку казки?  Слайд№8

          Без трудів                                            а хто гави ловить.
          Хто дбає,                                             не їстимеш пирогів.
          Хто діло робить,                                   той і має.

VІІ. Підсумок уроку

                "Мікрофон "
—    Чи було вам цікаво на уроці?
—    Який етап уроку найбільше сподобався?
—    Від якого слова походить "казка”?
—    Чого вчить нас казка «Колосок»?
—    Які риси характеру засуджує народ?
—    Що б ви порадили мишенятам? Слайд№ 9
Засідання «Клубу філософів» (за групами)
 «Я б порадив мишенятам...»

Рефлексія результатів уроку. Слайд №10


                                                    

Оцінювання учнями своєї роботи.

- Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:


-  працював ефективно, творчо, активно;

-  старався

- працював нижче своїх можливостей

 
       - Зроби для себе висновок.


VIІІ.    Домашнє завдання
Підготуватися до інсценізації казки за визначеними групами (за ба-жанням учнів).

Добавил: Inna (12.12.2010)
Просмотров: 5035 | Рейтинг: 4.9/13 |
ФОРМА ВХОДА  .
   ПОИСК ПО САЙТУ
ЭТО ИНТЕРЕСНО!  .




Интернет для детей


Все для учителя начальных классов.

Здесь можно cкачать и распечатать разукрашки для вашего ребенка

>>Посмотреть больше интересных сайтов

ИГРЫ  .


ПОГОДА В ДОНЕЦКЕ  .
КАЛЕНДАРЬ ПРАЗДНИКОВ  .
Праздники Украины
СТАТИСТИКА  .
Рейтинг@Mail.ru



Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Категории раздела
Уроки-чтения [6]
Математика [8]
Складання тексту-опису [1]
Разработка урока по предмету « Основы здоровья» ( 2 класс ) [1]
Презентация "Весела абетка" [1]
Презентация "Ваші дії при пожежі" [1]
Презентация "Времена года" [1]
Презентація "Моя родина" [1]
Презентація "Права дитини" [1]
Нетрадиционный конспект занятия по развитию речи [1]
Нетрадиционный конспект занятия "Маленькие человечки" [1]
Загадки и вопросы о космосе [1]
Презентация "Дикие животные" [1]
Презентация "Домашние животные" [1]
Презентация "Цветы" [1]
Презентация "Профессии" [1]
Презентация "Фразеологический словарь" [2]
Перший урок [3]
Презентации [6]
Конспекты уроков [20]