Каталог статей - Сайт учителя начальных классов Инны Бессмертной
Пятница, 02.12.2016, 22:12









Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | Обратная связь | Выход | RSS





   МЕНЮ
>
   ОПРОС
Откуда Вы узнали о сайте?
Всего ответов: 1076
   НАШИ ГОСТИ
   КНОПКА САЙТА





Учительский портал
Главная » Статьи » Конспекты уроков » Конспекты уроков

«Лисиця та їжак» (українська народна казка)

УРОК №3

Тема: «Лисиця та їжак» (українська народна казка)


Мета: Вчити правильно висловлювати свої думки, характеризувати героїв казки; удосконалювати діалогічне мовлення; 

         розвивати увагу, пам'ять, швидкість мовлення; мотивувати необхідність жити у суспільстві за певними моральними

         законами, виховувати бажання бути чесним і ніколи не обманювати.


Обладнання: м/м дошка, презентація, маски їжачка і лисички.


ХІД УРОКУ

I. Організація класу до роботи


                               Дзвоник всім нам дав наказ –

                               До роботи швидше в клас.

                               Біля парти станемо чемно –

                               Хай мине час недаремно.

                               Будемо розум розвивати,

                               Свою пам’ять тренувати.


ІІ. Вправи з техніки мовлення


1.      Учні виконують вправу з розвитку контролю дихання. Стоять рівно, розправивши плечі. Кладуть ліву руку на лівий бік вище пояса, а праву — на діафрагму. На рахунок «-і» роблять невеликий вдих, на «один, два, три» — спокійний вдих через ніс, а на рахунок «раз» затримують повітря і, голосно рахуючи «1, 2» — видихають повітря.


2.     Читання на одному мовному видиху скоромовки, записаної на дошці.

Їжачок з їжачихою та їжаченятами наїжачилися. Слайд №2


III. Перевірка домашнього завдання  Слайд № 3


ІV. Повідомлення теми і мети уроку


V. Мотивація  навчальної  діяльності


Відгадування загадок.  Слайд №4 ,5

                      В мене шубка з колючок,

                      В мене сіра спинка,

                      Ніс, як  чорний п'ятачок,

                      Очі — намистинки.


                     Здогадався, мабуть, всяк,

                     Що зовуть мене... (їжак).


                     В темнім лісі проживає,

                     Довгий хвіст пухнастий має,

                     Та  на місці не сидиться,

                     А зовуть її... (лисиця).


—     Що таке казка?

—     Які бувають казки?

—    Прочитайте заголовок до казки, над якою будемо працювати сьогодні.

—     Як ви думаєте, про кого буде казка? (Передбачення)

—     Що ви знаєте про цих тварин?


VI. Опрацювання казки "Лисиця та їжак "


1.    Слухання казки.

Учитель читає  казку до слів «...виводок тетеревенят пасеться».

 ( Передбачення)

—    Які головні герої казки?

—    Як може закінчитися казка?


2. Словникова робота. Слайд №6


Поясніть значення слів «довідкове бюро» (підготовлені учні).

Позирає — поглядає, дивиться, заглядає.

Солодкими оченятами — улесливо, нещиро дивиться.

Тугіше – щільніше.

Потупав – пішов.

Невдале – безрезультатне.


3.    Читання казки мовчки.

—    Простим олівцем позначте слова автора, лисички та їжачка. Чи правильно ми передбачили кінцівку казки?


4.    Читання казки учнями вголос.

—    Як потрібно читати казку? Слова лисички? (Улесливо). Їжачка?    (Впевнено)


Фізкультхвилинка

                    Їжачок ішов лісочком,

                    Вмить згорнувся він клубочком.

                    А лисичка походила

                    Й їжачка того не з’їла.

5.  Аналіз казки з елементами вибіркового читання.

-  Де зустрілися їжак і лисиця? (1г.)

- Що зробив їжак після привітання? Чому згорнувся клубочком?(2г.)

- Що лисиця запропонувала їжачку? (3г.)

- Чи повірив їжачок їй? Чому? (4г.)

- Як би ви вчинили на місці їжачка?(1г.)

- Чи довіряєте ви комусь?(2г.)

- Чи справді лисиця не їсть м’яса?(3г.)

- Прочитайте,про що повідомив їжачок лисицю? (4г.)

- Чому змінився її настрій під час зустрічі з їжачком? (1г.)

- Поясніть вислів "Як і не було ". Куди ж побігла лиска? (2г.)

- Чи правду казала лисичка їжачкові? Для чого був її обман? (3г.)

- А їжачок був правдивим? А чому ж обманув їжачок? (4г.)

- Отож, вони обоє обманули один одного. Чий обман був хижий,  корисний?(1г.)

- А чий більше схожий на хитрість? (2г.)

- Хто з них виявився хитрішим? (3г.)


6. Вправа для розвитку навички читання.

—    Прочитайте речення, в яких усі слова надруковані злито. Сдайд №7
Поверталасястаралисицязневдалогополювання. Уживотібурчитьвідго-

лоду. Назустрічїйїжачок.


7.    Повторне читання казки.


1)    За особами.


2)     Інсценізація казки без слів автора.


8.    Мовно-логічне завдання. Слайд № 8


1)    З'єднати слова з відповідним героєм:

Улеслива    хитра    розумний    винахідливий
ЛИСИЧКА      ЇЖАЧОК

     підступна    зла    кмітлива    дотепний


2)    Гра «Закінчіть речення».

Лисиця хижа, улеслива, а їжак —...

VII.  Підсумок уроку

          "Мікрофон "

—    Яку казку читали? Чи є в неї автор? Чому?

—    Прочитайте прислів'я і скажіть, чи могло б воно бути заголовком до прочитаної казки? ( Більше вір своїм очам, ніж чужим речам.)


 Рефлексія результатів уроку.      



Оцінювання учнями своєї роботи.


- Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:



 -  працював ефективно, творчо, активно;

 -  старався

 - працював нижче своїх можливостей

 


       - Зроби для себе висновок.


VIII. Домашнє завдання.     Читати казку, відповідати на запитання у підручнику. Вміти характеризувати героїв.

Добавил: Inna (10.12.2010)
Просмотров: 4502 | Рейтинг: 4.7/17 |
ФОРМА ВХОДА  .
   ПОИСК ПО САЙТУ
ЭТО ИНТЕРЕСНО!  .




Интернет для детей


Все для учителя начальных классов.

Здесь можно cкачать и распечатать разукрашки для вашего ребенка

>>Посмотреть больше интересных сайтов

ИГРЫ  .


ПОГОДА В ДОНЕЦКЕ  .
КАЛЕНДАРЬ ПРАЗДНИКОВ  .
Праздники Украины
СТАТИСТИКА  .
Рейтинг@Mail.ru



Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Категории раздела
Уроки-чтения [6]
Математика [8]
Складання тексту-опису [1]
Разработка урока по предмету « Основы здоровья» ( 2 класс ) [1]
Презентация "Весела абетка" [1]
Презентация "Ваші дії при пожежі" [1]
Презентация "Времена года" [1]
Презентація "Моя родина" [1]
Презентація "Права дитини" [1]
Нетрадиционный конспект занятия по развитию речи [1]
Нетрадиционный конспект занятия "Маленькие человечки" [1]
Загадки и вопросы о космосе [1]
Презентация "Дикие животные" [1]
Презентация "Домашние животные" [1]
Презентация "Цветы" [1]
Презентация "Профессии" [1]
Презентация "Фразеологический словарь" [2]
Перший урок [3]
Презентации [6]
Конспекты уроков [20]