Каталог статей - Сайт учителя начальных классов Инны Бессмертной
Пятница, 02.12.2016, 22:11









Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | Обратная связь | Выход | RSS





   МЕНЮ
>
   ОПРОС
Откуда Вы узнали о сайте?
Всего ответов: 1076
   НАШИ ГОСТИ
   КНОПКА САЙТА





Учительский портал
Главная » Статьи » Конспекты уроков » Конспекты уроков

Складання тексту
 Складання тексту-опису
 «Прихід весни»



Розвиток зв`язного мовлення. (4 клас)

Мета: учити учнів аналізувати свої спостереження та висловлювати власну думку щодо охорони природи й робити висновки; складати текст-опис; збагачувати словниковий  запас; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: м/м дошка, слайд-шоу "Весна ", роздатковий матеріал, схеми-опори, виставка малюнків та виробів, грамзапис музики П. Чай-ковського.


Хід уроку

I. Організаційний момент
Доброго ранку!
Доброго дня!
Я вам бажаю
Здоров`я й добра!


II. Мотивація навчальної діяльності
- На дошці записана загадка:
Давайте її прочитаємо і спробуємо відгадати. Чому ви думаєте, що це весна? Складемо сенкан «Весна». (Фронтальна робота)

Що?                             Весна.
Яка?                            Чарівна, рання, чудова.
Що робить?                  Повертає, несе, роздає.
Відношення:                Зустрічати птахів, складати букети.
Узагальнення:             Чарівна пора року.


III. Представлення теми та очікуваних результатів.
     Евристична бесіда з учнями.
- Яке найяскравіше явище відрізняє весну від інших пір року? Що це за явище? Коли це найчастіше буває?
- Сьогодні на уроці ми спробуємо скласти текст-опис «Прихід весни».

Прочитаємо девіз нашого уроку: «Видумуй, пробуй, твори! Розум, фантазію прояви!»
- Кожен із вас, побувавши на екскурсії серед природи, «впіймав сонечко». Напишіть на ньому, що ви «очікуєте» від сьогоднішнього уроку.



IV. Надання необхідної інформації.   Слайд-шоу "Весна "
     Складання «асоціативного куща».


Бесіда.



- Діти, що стало з природою навесні?

- Які зміни відбуваються в неживій природі? А в живій? Нам допоможе це з`ясувати ваша робота на уроках природознавства. (Фронтальна робота)


Хвилина поезії

- Згадайте скільки поетів майстерно описували красу весни. Пригадайте уривки віршів (діти читають уривки під музику П.Чайковського з циклу «Пори року»).

- А скільки композиторів музикою створювали прихід весни?

- Пригадайте, як розквітає пролісок. Спробуйте повторити його рух. (Виконується зарядка з виконанням пісні).


V. Інтерактивна вправа.
    Робота в малих групах.

- Згадаємо правила роботи в групі, розподілимо ролі. Об`єднаймось у групи за кольорами весни: зелений, блакитний, рожевий.

Підбір образних слів та висловів.


Завдання для 1 групи: передати ознаки поданих іменників:

Весна(яка?), день(який?), небо(яке?), дерева(які?), настрій(який?).


Завдання для 2 групи: підібрати синоніми до таких дієслів: прийшла, прилетіли, розквітли, прокинулись.

Завдання для 3 групи: спробуйте прибрати дерева в кольори: берізка, клен, дуб, ялинка.

- Які бувають описи? Який опис ми складаємо? Як будується опис.

Схема опису. Читають вголос спікери груп.


Інструктування: скласти текст-опис за власними спостереженнями, використовуючи опорні слова.

1-ша група – «Справжній весняний день».

2-га група «Мандрівка весни».

3-тя група – «Дерева в весняному парку».

 
Групи презентують складені тексти (читає доповідач).

- А тепер кожен з вас запише свій міні твір «Прихід весни».


Слід дотримуватись таких вимог:

1) робити абзаци;

2) уникати повторів;

3) вживати різні види речень (за метою висловлювання та інтонацією);

4) перевіряти ненаголошені голосні.


- Чи сподобалися вам ваші твори?

Щоб милуватися красою весняної природи з року в рік, потрібно її берегти.


VI. Підбиття підсумків. Оцінювання результатів уроку.

- Чи справдились ваші очікування від уроку?

Учитель формулює незакінчене речення і пропонує учням, висловлюючись по черзі, в уявний мікрофон закінчити його. Учні працюють з відкритим реченням.

«На сьогоднішньому уроці для мене найбільш важливим відкриттям було…»

- А тепер давайте оцінимо свою роботу на уроці.

У кожного учня листок оцінювання.


Моя оцінка 
Оцінка групи  
Оцінка вчителя

(Оцінка вчителя виставляється після перевірки міні-творів).


VII. Домашнє завдання.

Створити творчий індивідуальний проект «Лист до весни».

- Рання весна уже скінчилася. Напишіть їй листа. Свої листи складайте в конверт, який буде висіти на «Будиночку творчості».


Швидко спливають хвилини,


От і прощатись пора.

Я на прощання вам зичу

Щастя, здоров`я, добра.

Добавил: Inna (08.12.2010)
Просмотров: 2780 | Рейтинг: 4.7/11 |
ФОРМА ВХОДА  .
   ПОИСК ПО САЙТУ
ЭТО ИНТЕРЕСНО!  .




Интернет для детей


Все для учителя начальных классов.

Здесь можно cкачать и распечатать разукрашки для вашего ребенка

>>Посмотреть больше интересных сайтов

ИГРЫ  .


ПОГОДА В ДОНЕЦКЕ  .
КАЛЕНДАРЬ ПРАЗДНИКОВ  .
Праздники Украины
СТАТИСТИКА  .
Рейтинг@Mail.ru



Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Категории раздела
Уроки-чтения [6]
Математика [8]
Складання тексту-опису [1]
Разработка урока по предмету « Основы здоровья» ( 2 класс ) [1]
Презентация "Весела абетка" [1]
Презентация "Ваші дії при пожежі" [1]
Презентация "Времена года" [1]
Презентація "Моя родина" [1]
Презентація "Права дитини" [1]
Нетрадиционный конспект занятия по развитию речи [1]
Нетрадиционный конспект занятия "Маленькие человечки" [1]
Загадки и вопросы о космосе [1]
Презентация "Дикие животные" [1]
Презентация "Домашние животные" [1]
Презентация "Цветы" [1]
Презентация "Профессии" [1]
Презентация "Фразеологический словарь" [2]
Перший урок [3]
Презентации [6]
Конспекты уроков [20]