Каталог статей - Сайт учителя начальных классов Инны Бессмертной
Четверг, 08.12.2016, 02:14









Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | Обратная связь | Выход | RSS





   МЕНЮ
>
   ОПРОС
Откуда Вы узнали о сайте?
Всего ответов: 1077
   НАШИ ГОСТИ
   КНОПКА САЙТА





Учительский портал
Главная » Статьи » Конспекты уроков » Конспекты уроков

“Вовк та козенята“ (українська народна казка)
УКРАЇНСЬКІ  НАРОДНІ  КАЗКИ

УРОК №1

Тема: "Вовк та козенята" (українська народна казка).

Мета: Поглиблювати знання дітей про казку як вид усної народної
           творчості, вчити визначати головну думку казки, формувати навички
           правильного виразного читання, розвивати уміння відтворювати зміст
           прочитаного, виховувати любов до казок.

Обладнання: м/м дошка, презентація.

ХІД УРОКУ

 І. Організація класу до уроку
   Учитель
Пролунав дзвінок,
Починаємо урок,
Попрацюємо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Діти просто молодці!


II.    Мовна  розминка
1.    Вправа «Водолаз» (На рахунок 1—5 вдихаємо повітря, затримуємо
      дихання і повільно видихаємо).

2.    Читання складів на одному диханні.   Слайд №2
За-зо-зу-зе-зі-зи
Лза-лзо-лзу-лзі-лзи
Сиза-слзо-слзу-сизе-слзі-слзи

3.    Скоромовка.
Вовк-вовцюг вівцю волік,
Вова вовку — вила в бік.
Як завив же вовк-вовцюг, —
Миттю випустив вівцю.
Прочитати тихо і повільно, голосніше та швидше, голосно і швидко.

III.  Повідомлення теми і мети уроку

IV.  Мотивація навчальної діяльності

—    Ми починаємо вивчати новий розділ. Прочитайте його назву.
—    Як ви її зрозуміли? Поясніть.
Сьогодні ми казку сюди запросили,
Щоб бачити казку і слухать гуртом,
А казка в дорозі десь загубилась —
Давайте її пошукаємо разом.
Діти. Казко! Казко!

     Складання асоціативного куща.   Слайд №3


 V. Робота над темою уроку

 1.    Вступна бесіда.

   —    І що воно таке, ота казка? Жила була вона з прадавніх часів, про які вже стародавні книги не пам'ятають. І тепер вона живе в народі та у твор-чості письменників. І в кіно та мультфільми потрапила. Адже казка — то диво з  див людства! Казку люблять усі, оскільки в ній можна почути таке, чого й на світі не буває, але водночас воно є поруч із нами, адже тут можна і
 посумувати, і насміятися досхочу. А ще казка змушує замислюватися над тим, як ви живете.
  —    А чи знаєте ви казки?


 2. Розгадування кросворду «Казки».   Слайд № 4

 1) Виконавець пісні:
            Я по засіку метений,
            Я з борошна спечений,
            Я від баби втік,
            Я від діда втік,
            То й від тебе втечу.

2)      Житло, в якому тимчасово жили Мишка-Шкряботушка, Жабка-Скрекотушка, Зайчик-Побігайчик, Лисичка-Сестричка, Вовчик-Братик та Кабан-Іклан.

3)    Якого злого і ротатого звіра довелося вигнати із зайчикової хати Раку- небораку?

4)    Як звали хлопчика з казки, в якій є слова: «Гуси, гуси, гусенята! Візьміть мене на крилята?»

5)      Кому належать слова: «Приходь до мене Журавлику, приходь, Лебедику!»?
—    Бачу, що ви любите казки. Тож до роботи!

3. Робота над деформованими реченнями – прислів’ями.    Слайд №5,6

4. Робота над казкою «Вовк та козенята».
1)    Читання казки вчителем (або розповідь).
—    Чи сподобалася вам казка?
—    Хто дійові особи?

2)    Словникова робота.   Слайд №7

3)      Читання казки учнями мовчки.
—    Чому коза залишила своїх діток вдома самих?
—    Як слід читати казку? (Повільно, не поспішаючи)

4)    Читання казки вголос «ланцюжком».
—    Яким перед вами постав вовк? Коза? Козенята?
—    Про кого можна сказати так:

- добра, любляча, дбайлива;
- злий, підступний;
- слухняний? (Коза, вовк, козенята)   Слайд№8
                                                      Фізкультхвилинка
                                                 Раз, два, три, чотири, п'ять!
                                                 Час прийшов відпочивати.
                                                 Тож піднімемо руки вгору,
                                                  Ніби глянемо на зорі.
                                                  А тепер всі руки в боки,
                                                  Як зайчата — скоки-скоки!
                                                  Десять, дев'ять, вісім, сім —
                                                  Час за парти нам усім.


5) Вибіркове читання.
1 група
—    Прочитайте ще раз мовчки пісеньку Кози і Вовка. Чим вони відріз-няються?
2 група
—    Прочитайте зачин казки. Скільки було козенят?
3 група
—    Прочитайте кінцівку казки. За що Коза похвалила своїх діток?
4 група
—    Розгляньте малюнок (С. 37, підручник) до казки, відшукайте у тек-сті речення до нього.
5 група
—    Які ще малюнки до казки намалювали б ви?

6)  Гра «Закінчіть речення».   Слайд №9

     .   «Козенята почують матір...»; 
      2г.  «Вовк підслухав, як...»;
      .   «Чуємо, чуємо, — та...»;
      .  «Повернулася Коза додому і...».

7) Перекажіть казку за малюнками.   Слайд № 10

V. Підсумок уроку
          "Мікрофон "
—    Який розділ почали вивчати?
—    Що найбільше сподобалося на уроці?
—    Хто з героїв казки сподобався, а хто — ні? Чому?

    Гра «Впізнайте героїв казки»
    Відгадування загадок.
Ходить хмуро між дубами,
Хижо клацає зубами.
Зачаївся він, примовк...
Грізний звір цей, звісно... (Вовк).

З рогами, а не бик,
Доять, а не корова.
Кору здирає,
А кошиків не плете. (Коза)

—    То чого вчить нас казка «Вовк та козенята?»

—    Прочитайте прислів'я. Поясніть його зміст і скажіть, чи могло б воно
       бути темою уроку?


   Казка вчить, як на світі жить.

   Рефлексія результатів уроку.      


                                                           
Оцінювання учнями своєї роботи.
- Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:


-  працював ефективно, творчо, активно;

-  старався

- працював нижче своїх можливостей


- Зроби для себе висновок.


VII. Домашнє завдання

1.    Читати казку «Вовк та козенята» за особами. ( 1 та 2 гр. )
2.    Переказувати казку . ( 3 гр. )
3.    Придумати іншу кінцівку. ( 4 та 5гр.)

                                                                                      

 
                         
                                                               


Добавил: Inna (15.12.2010)
Просмотров: 4825 | Рейтинг: 4.8/20 |
ФОРМА ВХОДА  .
   ПОИСК ПО САЙТУ
ЭТО ИНТЕРЕСНО!  .




Интернет для детей


Все для учителя начальных классов.

Здесь можно cкачать и распечатать разукрашки для вашего ребенка

>>Посмотреть больше интересных сайтов

ИГРЫ  .


ПОГОДА В ДОНЕЦКЕ  .
КАЛЕНДАРЬ ПРАЗДНИКОВ  .
Праздники Украины
СТАТИСТИКА  .
Рейтинг@Mail.ru



Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Категории раздела
Уроки-чтения [6]
Математика [8]
Складання тексту-опису [1]
Разработка урока по предмету « Основы здоровья» ( 2 класс ) [1]
Презентация "Весела абетка" [1]
Презентация "Ваші дії при пожежі" [1]
Презентация "Времена года" [1]
Презентація "Моя родина" [1]
Презентація "Права дитини" [1]
Нетрадиционный конспект занятия по развитию речи [1]
Нетрадиционный конспект занятия "Маленькие человечки" [1]
Загадки и вопросы о космосе [1]
Презентация "Дикие животные" [1]
Презентация "Домашние животные" [1]
Презентация "Цветы" [1]
Презентация "Профессии" [1]
Презентация "Фразеологический словарь" [2]
Перший урок [3]
Презентации [6]
Конспекты уроков [20]