Суббота, 20.04.2024, 03:54









Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | Обратная связь | Выход | RSS





   МЕНЮ
>
   ОПРОС
Откуда Вы узнали о сайте?
Всего ответов: 1097
   НАШИ ГОСТИ
   КНОПКА САЙТА





Учительский портал
Главная » Статьи » РАЙОННОЕ МЕТОДИЧЕСКОЕ ОБЪЕДИНЕНИЕ УЧИТЕЛЕЙ » Цикл уроков

Урок "Моя Батьківщина - Україна"
Джавадова Ю.В., Карачевцева Є.О., Кулікова О.І., Озеракіна Т.Г.,
Сушкова І.Ю., Шестопалова Л. П.


Тема: Моя Батьківщина – Україна


Мета: Поглибити знання дiтей про нашу державу — Україну,
продовжити ознайомлення учнiв з нацiональними
символами, формувати нацiональну свiдомiсть; розвивати
пiзнавальний iнтерес; сприяти вихованню почуття любовi
до рiдного краю.

Обладнання: пазли з малюнком карти України, картки iз
завданнями, плакати з нацiональною символiкою,
Конституцiя, картки з буквами.

Тип уроку
: урок-гра «Пазли»

Хід уроку

I Органiзацiя класу

II Створення ситуації успiху

— Прочитайте вiрш.
У всiх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай,
Рiднiша їм своя пустиня,
Анiж земний в чужинi рай.
Їм красить все їх рiдний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батькiвщини.
М. Чернявський
— Про яку святиню говориться у вiршi? (Про Україну)
— Як iнакше можна назвати цей вiрш? (Акровірш)
— Чим цiкавi для нас акровiршi? (Коли скласти першi
букви кожного рядка, утворюється слово)
— Яке слово утворилося? (Україна)
— Тож, напевно, ви здогадалися, про що йтиметься (Про
на нашому першому уроцi? нашу Батькiвщину)

16 Розділ перший

III Повiдомлення теми i мети уроку

— Тема нашого уроку: «Моя Батькiвщина — Україна».

IV Актуалiзація знань учнiв
— Кожна людина найбiльше любить той край, де народилася i
живе. Кожен пишається своєю рiдною землею. Завжди хоче сказати
про неї найкраще.
— Сьогоднi у нас незвичайний урок — урок- гра. Ми будемо скла-
дати пазли, але щоб покласти їх на мiсце, треба виконати певнi за-
вдання. Тож до роботи!

V Опрацювання матерiалу

Пазл 1. «Державнi символи України»
— Кожна країна свiту обов’язково повинна мати свої три сим-
воли. Що ж означає слово символ? (Символ — це умовне
позначення якогось предмета, поняття чи явища)
— Україна також має свої символи. І щоб цей пазл покласти на
мiсце, нам треба розгадати кросворд.

Робота в групах
1. Хто автор слiв Гiмну України? (Чубинський.)
2. Край, де ви народились, живете i зростаєте. (Батькiвщина.)
3. Знак, що символiзує мiць держави. (Герб.)
4. Людина, яка належить до певної держави, пiдпорядковується
законам, перебуває пiд її захистом. (Громадянин.)
5. Столиця України. (Київ.)
6. Найголовнiша пiсня країни. (Гiмн.)
7. Один iз державних символiв. (Прапор.)
Пазл кладуть на мiсце учасники групи, яка першою виконала за-
вдання.

Пазл 2. «Народна скарбничка»
— Майже в усiх народiв, окрiм державних, є ще й народнi символи.
— Якi народнi символи українцiв ви знаєте?
— Щоб поставити пазл на мiсце, нам треба з’єднати частинки
народних прислiв’їв.
Батькiвщина — мати, ... (умій за неї постояти)

Права дитини 17
Людина без Вiтчизни, ... (як соловей без пiснi)
Всюди добре, ... (а вдома найкраще)
Кожному мила, ... (рідна сторона)
За рiдний край, ... (життя вiддай)!
Пазл ставить на мiсце останній учень

Пазл 3. «Знання дiтей — майбутнє нації»
— Щоб поставити пазл на місце, треба дати вiдповiдi на запи-
тання для ерудитiв.
• Якi гори є на територiї України? (Кримські, Карпати)
• Які моря є на територiї України? (Чорне, Азовське)
• Яка найбiльша рiчка? (Дніпро)
• Основний закон України. (Конституцiя)
• Державна мова України. (Українська)
• Кого називають Кобзарем України? (Т.Г.Шевченка)

Пазл 4. «Здоровi дiти для країни»
Фiзкультхвилинка «Веселi малята»
Дружно разом піднялись, (Встати з-за парт)
Влiво, вправо подивились. (Нахилити голову ліворуч, праворуч)
Потiм хутко повернулись, (Руки на пояс, зробити поворот)
Всiм навколо посмiхнулись, (Посміхнутися iншим дітям)
Поплескали у долонi (Поплескати в долонi)
І побiгали, як понi. (Біг на мiсці)
Хай лунає всюди смiх:
«Ми — малята кращi всiх!». (Цi слова всi вимовляють хором)

Пазл 5. «Мiста нашої держави»
Гра «Хто знає найбiльше назв мiст»
Учитель починає гру, називаючи місто (наприклад, Київ), один з
учнів називає місто України, що починається на останню букву цього
слова, і т. д. Перемагає той, хто останнім правильно назве місто.

Довiдник для вчителя
«К»: Київ, Канiв, Кременчук, Кривий Рiг, Керч, Каховка.
«Х»: Херсон, Харкiв, Хмельницький.
«Л»: Львiв, Луганськ, Луцьк.
«Д»: Донецьк, Днiпропетровськ, Днiпродзержинськ.

18 Розділ перший
«П»: Полтава, Прилуки, Путивль.
«М»: Миколаїв, Миронiвка, Мукачеве.
«В»: Вiнниця, Володимир-Волинський.
«Ж»: Житомир, Жмеринка, Жовтi Води.
«І»: Iвано-Франкiвськ, Ірпiнь, Ізмаїл.
«Я»: Ялта, Яготин, Яремча.
«А»: Алушта, Алчевськ, Антрацит.
«Т»: Тернопiль, Тростянець, Трускавець.
«У»: Ужгород, Умань.
«З»: Запорiжжя, Золотоноша, Знам’янка.
«О»: Одеса, Охтирка, Очакiв.
«С»: Севастополь, Сiмферополь, Скадовськ, Суми.

Пазл 6. «Київ — столиця України».

Учнi розглядають iлюстрації з краєвидами міста.
Розповiдають легенди про заснування Києва.

VI Практична частина

— Ви склали всi пазли й отримали карту України.
— Що вам нагадують обриси територiї нашої держави? (Букет,
крила птаха, серце тощо)
— Хай кожен iз вас намалює своє сердечко i напише на ньому
побажання для своєї країни.
Діти малюють, потім прикріплюють свої побажання навколо кар-
ти у вигляді великого серця.

VII Рефлексiя
— Закiнчити наш урок я хочу словами поета Володимира Сосюри:
Любiть Україну, як сонце любiть,
Як вiтер, i трави, i води.
В годину щасливу i в радостi мить,
Любiть у годину негоди.
Любiть Україну у снi й наяву,
Вишневу свою Україну.
Красу її, вiчно живу i нову,
І мову її солов’їну.


Добавил: Inna (05.09.2011)
Просмотров: 1834 | Рейтинг: 1.0/1 |
ФОРМА ВХОДА  .
   ПОИСК ПО САЙТУ
ЭТО ИНТЕРЕСНО!  .




Интернет для детей


Все для учителя начальных классов.

Здесь можно cкачать и распечатать разукрашки для вашего ребенка

>>Посмотреть больше интересных сайтов

ИГРЫ  .


ПОГОДА В ДОНЕЦКЕ  .

КАЛЕНДАРЬ ПРАЗДНИКОВ  .
Праздники России
СТАТИСТИКА  .




Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0